تاریچه موسسه آموزش عالی قشم » موسسه آموزش عالی قشم

تاریچه موسسه آموزش عالی قشم

معرفی موسسه آموزش عالی قشم

تاريخچه

در سال 1375 با ابلاغ وزیر فرهنگ و آموزش عالی کشور، مرکز آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی قشم با تایید شورای گسترش آموزش عالی تاسیس گردید. در ابتدا این موسسه به عنوان یکی از ارکان و زیر ساخت های توسعه منطقه آزاد قشم و با هدف ارائه خدمات علمی و پژوهشی و ارتقاء علمی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم شروع به فعالیت می نماید. سپس با رشد فعالیت اقتصادی در منطقه با مجوز صادره از سازمان منطقه آزاد قشم در تاریخ 22/1/81 موسسه آموزش عالی قشم با موضوع همکاری در زمینه سازی مناسب برای استفاده از امکانات و قابلیت های موجود منطقه آزاد قشم در توسعه آموزش عالی، ایجاد و توسعه رشته های مرتبط با فعالیت های جاری منطقه، در جهت دستیابی به اهداف سازمان منطقه آزاد قشم و بالا بردن ظرفیت دانشجویی منطقه، پذیرش و تربیت دانشجو در دوره های مختلف آموزش عالی در محدوده مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی و معنوی منطقه آزاد قشم تحت شماره 11 به ثبت می رسد.

به دنبال این امکان به وجود آمده، موسسه مجوز رشته های کاردانی کامپیوتر، حسابداری و امور بانکی را از دفتر گسترش آموزش عالی اخذ نموده و طبق قوانین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبادرت به اخذ دانشجو از طریق کنکور سراسری در سال 1384 می نماید.

به دنبال ایجاد ارتباط بین المللی و پرورش متخصصین و مدیران اجرایی جهت کمک به توسعه فعالیت های اقتصادی، موسسه آموزش عالی قشم با همکاری دانشگاه کارلتون کانادا اولین دوره MBA در ایران را به زبان انگلیسی از سال 1384 ایجاد می نماید. شایان ذکر است دوره MBA با نظارت دانشگاه صنعتی شریف طبق ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به عنوان سطح کارشناسی ارشد اجرا و پذیرفته شده است.

متاسفانه پس از تحریم های ایجاد شده و قطع روابط بین المللی کشور کانادا با ایران دوره MBA دیگر از سال 1390 ادامه پیدا نکرده است.

به دنبال توسعه توان علمی موسسه، از سال 1390-1389 مجوز لازم از شورای گسترش آموزش عالی برای جذب دانشجو در رشته های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته حسابداری، مالی، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، کتابداری و اطلاع رسانی و مدیریت هتلداری به عمل آمده است که طبق مقررات، دانشجویان متقاضی از طریق کنکور سراسری پذیرفته شده اند.

از سال 1391 تا کنون با کسب مجوز لازم از شورای گسترش آموزش عالی برای جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های حسابداری، اکوتوریسم، مدیریت جهانگردی با دو گرایش (برنامه ریزی و توسعه بازاریابی) مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی دوره های فوق برقرار می باشد.

موسسه آموزش عالی قشم در راستای توسعه پژوهش و فناوری افتخار این را دارد که با انتشار دو فصلنامه معتبر جغرافیا و برنامه ریزی منطقه ای و فصلنامه گردشگری و چشم انداز آینده در جهت اعتلای توسعه و تحقیق نقش قابل توجهی را دارد .

فصلنامه جغرافیا و برنامه ریزی منطقه ای با امتیاز علمی پژوهشی ( ISC ) از زمستان سال 1389 تا کنون با 30 شماره منتشر گردیده است .

همچنین فصلنامه گردشگری و چشم انداز آینده از زمستان 1389 تا کنون با امتیاز علمی ، تخصصی از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در حال فعالیت است و تاکنون 15 شماره از این نشریه منتشر گردیده و در بهار 1396 بصورت الکترونیکی در حال انتشار می باشد .

در حال حاضر این موسسه با 2 رشته حسابداری و کامپیوتر در مقطع کاردانی، 6 رشته حسابداری، مدیریت امور بانکی، مدیریت بازرگانی، مهندسی کامپیوتر، ریاضیات و کاربرد و کتابداری در مقطع کارشناسی پیوسته و 4 رشته حسابداری، مدیریت بازرگانی، مهندسی ساخت و تولید و مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته و 6 رشته مدیریت جهانگردی گرایش برنامه ریزی و توسعه، مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی، حسابداری، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی و جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد با 475 نفر دانشجو فعالیت می کند.


Заглянув один раз, вы обязательно бесплатные программы скачаете для пк с лучшего сайта последние хорошие фильмы смотреть онлайн на кинопортале или ещё можно dle шаблоны бесплатные бесплатые на лучшем сайте.